Hosting Hizmetleri

Hosting, barındırma olarak da adlandırılmaktadır. Bir internet sitesine ait tüm materyallerin (sayfalar, resimler, kodlar, flash dosyalar vb.)  ve internet sitesine ait maillerin tanımlanmasına, yayınlanmasına ve korunmasını sağlama işlemine verilen genel bir isimdir.

Web sitenizin yayınlanması konusunda önemli maddelerden ilki yayın hizmetinizin ne kadar hızlı ve kaliteli sağlandığıdır. Bunun yanı sıra sitenizde yayınlayacağınız dosyaların ve diğer öğeleri saklayacağınız disk alanınızda önemli unsurlar arasındadır.

Sitenizin yayınlanmasında önemli unsurlardan bir diğeri olan trafik kotası; sitenizdeki dosyaların, email mesajları vb unsurların boyutunun toplam değeri olarak hesaplanmaktadır.

Hosting Windows ve Linux hosting olmak üzere iki farklı işletim sisteminde çalıştırılmaktadır. Hosting hesabınızda çalıştırmak istediğiniz uygulamalara, web sitenizde bulunacak resim, video, flash dosyalarının yoğunluğuna ve en önemliside kullanacağınız mail adresi adeti ve kotalarına göre hesabınızın açılacağı işletim sisteminide doğru olarak seçmeniz gerekmektedir.