Google AdWords Reklam Süreci

Günümüzde internet üzerinden yapılan satışların, iş bağlantılarının ve ürün araştırmalarının %73 ü arama motorlarında yapılan aramalar ile başlamaktadır. Bu durumda doğru yerde ve doğru zamanda arama yapan kişinin karşısına çıkmak oldukça fazla önem kazanmaktadır. Google AdWords reklamları, arama yapan kişilere doğru yerde ve doğru zamanda ulaşma imkanı tanımakta yeni anahtar kelimeler ile daha fazla müşteriye ulaşma imkanı tanımaktadır.

Neo Medya Google AdWords Profesyoneli olarak hedeflerinize daha hızlı ulaşmanızı sağlamaktadır. Firmamız sizinle görüşerek hedeflerinize ulaşmanızda aşağıdaki süreci izlemektedir.

1. Anahtar Kelime ve Bütçe Belirleme

Google AdWords reklam stratejisinin oluşturulmasında başlangıç, işiniz için doğru anahtar kelimeler grubunun seçilmesi ve belirlenmesidir. Burada en önemli nokta işinizi iyi analiz etmemiz, ürünlerinizi tanımamız, hedef müşteri kitlenizin kimler olduğunu açıkça belirtmeniz gerekmektedir. Telefonla, yüzyüze veya mail aracılığı ile yapacağımız görüşmeler sonucunda size anahtar kelime ve reklam bütçesi seçenekleri ile ilgili bilgi ve rapor sunarız.

2. Kampanya Oluşturma

Anahtar kelime ve bütçe konularında alınan karar neticesinde, hedef ülke, şehir, diller, reklamın yayınlanacağı zaman dilimleri, kampanya süresi, reklam grupları ve reklamların oluşturulması, görüntülü reklam ağında reklam yayınlanacak ise eğer resim video veya animasyon reklamların hazırlanması gibi aşamaları hazırlarız.

3. Web Sitenizin Değerlendirilmesi

Web tasarımı konusunda uzman bir ekibimiz, sitenizi inceleyerek size sitenizde Google reklam Performansını arttırmaya yönelik tavsiyelerde bulunmaktadır. Değerlendirme tamamlandıktan sonra eğer siteniz reklamdan gerekli performansı alamayacak durumda ise yayınlanan reklamın hedefleneceği bir sayfa yapmayı önerebiliriz. Google AdWords reklamlarının kaliteli sonuçlar vermesi web sitenizin kalitesi ile doğrudan ilgilidir.

4. Ziyaretçi Raporlama ve Başarının Ölçülmesi

İnternet reklamcılığının en harika yönü reklamlarınız ile ilgili her türlü raporu alabiliyor ve ölçebiliyor olmanızdır. Raprolama ile ilgili sitenize yerleştirilecek Google Analytics kodu sayesinde ziyaretçilerin, nereden, kaç kişi, ne kadar süreyle web sitenizli ziyaret ettiği bilgilerinin yanında web sitenizin hanli sayfaları ile daha çok ilgilendiklerini öğrenebilirsiniz.

5. Reklam Kampanyanızın Yayınlanması

Size daha fazla ziyaretçi ve müşteri getirmesini umut ettiğimiz anahtar kelimeler, reklamlar ve hedeflemeler ile reklamlarınız yayınlanmaya hazır hale gelmiştir. Reklamlarınızın yayınlanması için Google AdWords ekibine inceleme için bilgi verir ve reklamlarınızı yayına alırız. Google Adwords hesabı ilk oluşturulduğunda hesabınızın Google AdWords ekibi tarafından incelenerek yayınlanması 3 iş gününe kadar uzayabilmektedir.

6. Reklam ve Kampanya Optimizasyonu

Reklamlar yayınlanmaya başladıktan sonra haftalık analizler ve ihtiyaç duyulan optimizasyonlar yapılarak, reklam kampanyanızdan daha iyi sonuçlar elde etmeniz hedeflenmektedir. Hesap yönetimi ve optimizasyon komplike bir süreçtir ve  bu süreçte size daha fazla müşteriye ulaşmanız için gerekli olacak tavsiyelerde bulunuruz.

Eğer sizde web sitenizden daha fazla müşteri elde etmek istiyorsanız bu gün 0 258 242 33 07 numaralı telefondan bize ulaşıp Google AdWords Profesyoneli ile görüşebilirsiniz.